Ranking konto oszczędnościowych

04 lutego
14:12 2017

Dla tych, którzy dysponują wolnymi środkami i chcieliby je pomnożyć, przygotowaliśmy ranking kont oszczędnościowych – wrzesień 2015. Po wakacyjnych wojażach warto pomyśleć o oszczędzaniu, ponieważ nigdy nie wiadomo, jakie niespodziewane wydatki mogą się pojawić.

Konta oszczędnościowe nie są sposobem na szybkie pomnażanie środków, ale za to lokowanie na nich pieniędzy nie jest obciążone dużym ryzykiem i może być dobrą alternatywą dla trzymania gotówki w przysłowiowej skarpecie. Oto najświeższe zestawienie ofert banków, na które warto we wrześniu zwrócić uwagę.

Ranking kont oszczędnościowych: wrzesień 2015

Bank Oferta Oprocentowanie Liczba bezpłatnych przelewów Wymóg posiadania ROR
Getin Noble Bank Konto oszczędnościowe – dla aktywnych 4% 2 Tak
BOŚ Konto Więcej za Mniej 4% 1 Tak
Orange Finanse Konto oszczędnościowe 3,5% 1 Tak
Bank Smart Smart Procent 3% 1 Tak
BIZ Bank Rachunek oszczędnościowy 3% 1 Nie

Jak widać, najlepsze w tej chwili oferty na rynku proponują maksymalnie 4% w skali roku, a to i tak po spełnieniu szeregu dodatkowych warunków. Sprawdźmy szczegóły.

Zwycięzcą Getin Noble Bank

Bank przygotował propozycję konta oszczędnościowego dla aktywnych klientów, oddając do ich dyspozycji 4% w skali roku, ale tylko przy saldzie do 10 tys. zł i tylko do końca 2016 roku. Potem oprocentowanie spadnie do poziomu zaledwie 1,20% w skali roku. Oferta dla aktywnych klientów, ponieważ bank wymaga posiadania konta osobistego, a kartą do tego rachunku należy wykonać transakcje co miesiąc na minimum 300 zł. Za to jako jedyny w naszym zestawieniu Getin Noble Bank udostępnia 2 pierwsze przelewy w miesiącu za darmo.

Po okresie promocyjnym oprocentowanie spadnie

Wybierając ofertę, pamiętajmy jednak, że podwyższone oprocentowanie dotyczy jedynie pierwszych miesięcy po podpisaniu umowy. Później zostanie ono obniżone w każdym z banków do standardowego poziomu. Jeśli więc zależy nam na wysokich zyskach, po okresie promocyjnym możemy przenieść kapitał na wyżej oprocentowaną lokatę albo zdecydować się na długoterminowe oszczędzanie, inwestując np. w fundusze.