Dobry biznes plan i analiza

08 października
07:37 2011

 

Osoby decydujące się na założenie własnej działalności gospodarczej, a nie mający żadnego w tym doświadczenia, nie bardzo wiedzą w jaki sposób są zakładane konta dla firm oraz jakie dodatkowe korzyści można z tego osiągnąć. Nie bardzo też wiedzą jak prowadzić firmę. Tymczasem niezbędna jest dokładna analiza ekonomiczno finansowa oraz biznes plan. Mogą to zamówić u specjalisty, ponieważ jeżeli mają zamiar starać się na dofinansowanie z zewnątrz z pewnością taka analiza ekonomiczno finansowa będzie wymagana. A założenie konta? To akurat nic prostszego, prawdopodobnie jest to najprostsza operacja w całym systemie zakładania własnego biznesu. Sytuacja jest podobna jak przy zakładaniu kont tradycyjnych i można to zrobić na dwa sposoby: można pofatygować się do oddziału jednego z banków i wypełnić odpowiednie dokumenty. Należy jednak wziąć pod uwagę, że najczęściej w bankach są kolejki, a więc trzeba się też liczyć się ze stratą czasu. O wiele prostszą metodą, a w tym i o wiele mniej czasochłonną, jest założenie takiego konta przez internet. W tej sytuacji również wypełniamy odpowiedni formularz dostępny na stronie internetowej wybranego banku, wypełniamy go, który natychmiast przesyłany jest drogą elektroniczną do banku. Trzeba jednak pamiętać, żę konta firmowe to zbyt poważna sprawa, aby podejmować w tym temacie pochopne decyzje. Dlatego najpierw powinno się sprawdzić co najmniej kilka ofert, dokładnie je przeanalizować, zbadać wszystkie opłaty oraz całkowity koszt prowadzenia przez bank takiego konta, ofertę dodatkową, kredytowanie jednostek i dopiero wtedy podjąć decyzję.

– Konta bankowe to rzeczywiście betka w przeciwieństwie do zdobycie kasa na działalność. Zarządzanie finansami nie jest rzeczą łatwą, ale szalenie istotną dla każdej firmy. Nic więc dziwnego, że tak ważna jest analiza ekonomiczno finansowa, bo na niej opiera się cała działalność firmy – powiedział jeden z przedsiębiorców.

Żaden bank nie da kredytu jeżeli nie zbada zdolności kredytowej firmy, a na podstawie czego zbada? Oczywiście na podstawie zeznania podatkowego PIT oraz sprawdzając czy wszyscy porządku jest analiza ekonomiczno finansowa firmy. Tymczasem wszyscy doskonale wiedzą, że aby mieć roczne zeznanie podatkowe trzeba prowadzić działalność co najmniej rok, a i tak nie ma pewności, że taki kredyt dla nowych firm zostanie udzielony i przedsiębiorcy doskonale o tym wiedzą. Tymczasem w ofertach czytamy: " Jeżeli planujemy jakąś dużą inwestycję, modernizację, jeżeli potrzebujemy na ten cel środków finansowych z pomocą przyjdą nam instytucje finansowe, które oferują całą gamę korzystnych kredytów. Dlatego o kredyt dla nowych firm też teraz nie jest trudno". Wspomniany getin bank, który odesłał z kwitkiem młodego przedsiębiorcę nadal zachwala swoje usługi. Reklama zachęca początkujących biznesmenów do korzystania z usług banku twierdząc, że jeżeli ktoś chce dynamicznie rozwijać swoja firmę to najlepiej skorzystać z oferty getin banku.