Kredyt hipoteczny w Deutsche Bank oczami klientów

18 grudnia
15:11 2009

Uwagę przyciąga konkurencyjna oferta kredytu hipotecznego w Euro. Odpowiednie przychody oraz wkład własny umożliwia uzyskanie atrakcyjnego oprocentowania kredytu.

W rzeczywistości jednak bank nie jest tak wspaniałomyślny i tani. Wg Deutsche Bank całe załatwienie sprawy powinno trwać 3 tygodnie od momentu złożenia dokumentów w banku. Sama deklaracja nie jest gwarancją terminowego załatwienia sprawy. Jeśli więc klient podpisze umowę przestępną i wpłaci zadatek może poprzez opóźnienie zawarcia umowy kredytowej stracić zainwestowane pieniądze. Jeśli w porę się zorientuje, to pomoże mu podpisanie aneksu do umowy ze sprzedającym nieruchomość.

Klienci, którzy starali się o kredyt hipoteczny donoszą, że kontakt z Deutsche Bank w sprawie kredytów jest utrudniony. Pracownicy banku przedłużali decyzję o przyznaniu kredytu tłumacząc się nawałem pracy. Średni czas przyznania decyzji kredytowej wahał się w okolicach 11 tygodni. Samo podpisanie umowy trwało kolejny tydzień. Warunkiem podpisania umowy jest wpłata środków na program regularnego oszczędzania. Co ciekawe samo założenie rachunku bankowego i wydanie kart płatniczych trwało krócej niż przyznanie decyzji kredytowej.

Po przeanalizowaniu oferty banku oraz porównaniu z ofertami innych banków łatwo stwierdzić, że ów atrakcyjny kredyt nie jest taki tani, (bo klienci ponoszą koszty związane z długim czasem załatwiania sprawy), a czas podpisania umowy działa na niekorzyść klientów.