Studencie spiesz się po kredyt studencki.

12 lutego
14:17 2010

Jeśli już dziś będąc studentem myślisz o kredycie, to powinieneś zainteresować się kredytem studenckim datowanym przez państwo. Studia szybko miną, ale co potem? Przecież trzeba z czegoś żyć. Dostępny kredyt studencki to lepszy start po studiach, jeśli mądrze zainwestujesz pieniądze już dziś.

A teraz do rzeczy. Kredyt studencki, to najniżej oprocentowana pożyczka – niecałe 1,9%. To połowa stopy redyskontowej NBP.

Według prawa każdy, kto przed 25 rokiem życia rozpocznie studia może ubiegać się o tą wyjątkową pożyczkę. Wygląda to tak, że maksymalnie przez 6 lat + studia doktoranckie, można pobierać kredyt studencki przez 10 miesięcy w roku od 400zł-600zł/miesiąc. Wysokość pobieranej kwoty zależy od nas. Pożyczka nie jest wypłacana w lipcu i sierpniu.

A teraz spłacanie.
Pożyczkę masz prawo zacząć spłacać dwa lata po otrzymaniu dyplomu ukończenia uczelni. A teraz same zalety:
-okres spłaty kredytu jest dwukrotnie dłuższy niż okres pobierania. Przykładowo jeśli pobierałeś pożyczkę przez 5 lat, to możesz ją spłacić w ciągu 10 lat.
-masz prawo do zmniejszenia wysokości miesięcznej raty do 20% twojego miesięcznego dochodu.
-jeśli znalazłeś się w grupie 5% najlepszych absolwentów swojej uczelni, to możesz się starać o umorzenie 20% kredytu.

Kredyt studencki to doskonałe rozwiązanie. Posiada atrakcyjne i dogodne warunki, których nie posiada żadna inna oferta. To ty decydujesz jaką kwotę z pożyczki zainwestujesz, a jaką przeznaczysz na własny użytek.

Pożyczkę możesz zainwestować w różny sposób. Możesz między innymi:
-założyć konto oszczędnościowe, na które co miesiąc będziesz wpłacać określoną kwotę. Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym najmniej wynosi 5%.
-zacząć inwestować na giełdzie
-umieścić pieniądze na funduszu inwestycyjnym (długoletnie ulokowanie pozwoli na osiągnięcie oprocentowania sięgającego 8-10%) jednak trzeba wziąć pod uwagę ewentualne ryzyko.

Biorąc pod uwagę całą ofertę kredytu studenckiego śmiało można powiedzieć, że gra jest warta świeczki. Nawet jeśli nie będziemy wiele zarabiać po studiach, to i tak spłacenie pożyczki nie sprawi nam problemu. A jeśli udało nam się dobrze zainwestować pożyczone pieniądze, to spłatą pożyczki nie musimy się w ogóle przejmować.