W co inwestować nasze pieniądze?

01 września
07:38 2012

Jak wiemy bardzo często jest poruszany temat jakim są moje inwestycje. Niestety coraz częstsze analizowanie takiego zagadnienia nie zawsze przynosi pozytywnych efektów.

Wielki fenomen zainteresowaniem się alternatywnymi możliwościami inwestycyjnymi rozpoczął się wśród depozytariuszy w momencie wycofania produktów unikających płacenia podatku od zysków kapitałowych. Oczywiście każde, ryzykowne działanie inwestycyjne jest generowaniem znacznie większych strat, niż możliwe są na produktach stabilnych. Jak wiemy nie zawsze jednak, moje inwestycje które zamierzasz przeprowadzić muszą generować straty.

W momencie skutecznego powierzenia posiadanych nadwyżek finansowych na konkretny okres oraz konkretny produkt jesteśmy w stanie wygenerować zyski znacznie bardziej przekraczające te, które znajdują się na stabilnych depozytach bankowych. Zanim zdecydujemy się na wybór i kreowanie konkretnego portfela inwestycyjnego powinniśmy być zapoznani ze wszelkimi kosztami związanymi z takim działaniem. Często proponowane nam są kolosalne zyski z przeprowadzonych, sugerowanych inwestycji. Jednak pamiętajmy, że równie wielkie pieniądze jesteśmy w stanie stracić, które równoznaczne będą z poświęceniem naszych wszystkich, zainwestowanych pieniędzy. Tak więc jeżeli zdecydujemy się na inwestycje w takie rozwiązania jakimi są fundusze inwestycyjne powinniśmy mieć świadomość, że dana organizacja ma pełen dostęp do naszego kapitału i inwestuje go w konkretne produkty, gdyż uważają, że takie rozwiązania przynoszą najbardziej relatywne zyski. Jednak musimy mieć na uwadze, że prowizja od zainwestowania jest pobierana w przypadku strat jak również zysków, co nie zawsze jest przypominane.

Samo uczestnictwo i wykup poszczególnych jednostek bardzo często również jest równoznaczny z konkretną prowizją. Czy jesteśmy na to przygotowani? Jeżeli tak, to należy udać się do odpowiedniego doradcy finansowego o możliwości jakie posiadamy w związku z posiadanymi nadwyżkami finansowymi.