Leasing samochodowy to szybszy rozwój twojej firmy

08 marca
12:49 2011

Leasing samochodowy to jeden ze sposobów na pozyskanie pieniędzy na rozwój firmy. Dlaczego? Otóż w większości działalności, którą prowadzimy niezbędny jest samochód. Jeśli prowadzimy własną firmę, samochód bardzo często jest po prostu narzędziem naszej pracy. Leasing samochodowy znacznie nam tę pracę ułatwi.

Obecnie na naszym rynku jest mnóstwo różnych firm leasingowych, które oferują nam samochody. Jest to dosyć łatwy i szybki sposób na posiadanie samochodu, który będzie na nas zarabiał. Leasing samochodowy jest szybszy i prostszy niż otrzymanie w banku kredytu na jego kupno. Fakt, że nie będziemy właścicielami samochodu niczego tu nie zmienia, gdyż dzięki posiadaniu samochodu szybciej rozwiniemy działalność naszej firmy.

Właścicielem samochodu wziętego w leasing jest firma leasingowa, my jesteśmy w tym wypadku leasingobiorcą. Leasingodawca określa wcześniej warunki na jakich dany samochód możemy wziąć w leasing. Procedury związane z leasingiem samochodowym są szybkie i bardzo proste. Najczęściej wystarczy tylko , aby leasingobiorca wypełnił odpowiedni wniosek, dostarczył firmie leasingowej dokumenty, potwierdzające działalność firmy. Należy też dokonać wstępnej opłaty i samochód może już być w naszym posiadaniu. Dużo więcej formalności wymaga bank, jeśli chcielibyśmy wziąć kredyt na samochód. Leasing samochodowy jest dużo prostszy.
Jeżeli jednak nie mamy czasu nawet na tak proste formalności związane z leasingiem samochodowym, możemy  skorzystać z rady profesjonalnego doradcy, który w większości załatwi za nas sprawy leasingu samochodowego.

Brak gotówki na zakup samochodu nie jest więc problemem, jeśli mamy leasing samochodowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy rozwijać działalność naszej firmy i podwajać zyski.