Wyremontuj z kredytem

04 października
22:23 2011

Jak wynika z badań ponad 40 procent naszych rodaków nie stać na wyjazd na urlop i najczęściej spędza go w domach. A co robi? Najczęściej maluje ściany mieszkań, wymienia okna drzwi i podłogi, dokonuje przeróbek budowlanych itp., słowem remontuje swój dom. Na to oczywiście potrzebne są pieniądze, których nie mamy, bowiem gdybyśmy je mieli to z pewnością wyjechalibyśmy nad morze czy w góry.

Ale od czego są banki i kredyt remontowy?

Można i tak, ale można też na kredyt wyjechać na wspaniały urlop rodzinny i wypocząć, ponieważ taki wypoczynek nam się należy. Skoro jednak zadecydowaliśmy, że remont jest ważniejszy powinniśmy wszystko dokładnie przemyśleć, przeanalizować i obliczyć koszty. Materiały, narzędzia, opłacenie fachowców, to wszystko kosztuje. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi rzeczywiście pomoże nam kredyt na remont. Banki mają w swojej ofercie również takie kredyty i można się o nie starać.

Można się starać i jeżeli jest to małe przedsięwzięcie, jakieś malowanie czy też odnowienie podłogi to oczywiście wystarczy nam niewielkie wsparcie finansowe, czyli zwykły krótkoterminowy kredyt gotówkowy, o który niestety jest teraz dość trudno. Banki niestety są bardzo wymagające w przydzielaniu podobnych kredytów i powiedzmy sobie szczerze takie kredyty do najtańszych nie należą. Ale jeżeli posiadamy zdolności kredytowe i jeżeli spełniamy wszystkie warunki jakie stawia przed nami bank, to możemy liczyć na przyznanie takiego kredytu. Możemy też w razie czego zwrócić się o pomoc do parabanków lub zwykłych firm pożyczkowych, które raczej nie robią żadnych problemów w pożyczaniu pieniędzy i takie kredyty na remont bardzo szybko uruchamiają. Ale w parabankach i firmach pożyczkowych kredyty są jeszcze droższe, umowy w tych firmach są tak skonstruowane, że lepiej jednak nie korzystać z pomocy tych instytucji. Jeżeli natomiast mamy zamiar przeprowadzić poważny remont domu czy mieszkania, to banki takie poważne kredyty na remont również mają w swojej ofercie.

Są to kredyty hipoteczne, o które jest zdecydowanie łatwiej niż o zwykłe kredyty gotówkowe, bowiem w tej sferze kredytowej banki znacznie złagodziły już swoją politykę kredytową i nadal ją łagodzą. Na przykład w banku gospodarstwa żywnościowego można taki hipoteczny kredyt remontowy otrzymać nawet bez bankowej prowizji. Kredyty bez prowizji to coraz częstsza oferta banków, a niektóre zmniejszają także swoje marże.