10 najśmieszniejszych reklam banków

14 lutego
20:40 2010

Niektóre banki postawiły na śmieszne i kontrowersyjne reklamy, by być zapamiętanym przez wszystkich, nawet przez klientów konkurencji. Nudna biurokracja została zastąpiona ciekawymi pomysłami. Zamiast haseł reklamowych o najlepszych lokatach starają się przyciągnąć klientów humorystycznie przedstawiając rzeczywistość bankową.

Miejsce 10
Prawdziwy klasyk będący jedną z pierwszych reklam banków, jaką nakręcono kiedykolwiek w Polsce. Twórcy reklamy chcieli bank przedstawić w jak najlepszym świetle jako poważnego i profesjonalnego partnera. Jednak po latach reklama bawi, a zwłaszcza efekty specjalne oraz przebojowa scena pogoni za banknotem Ludwika Waryńskiego. Ech… Stare dobre czasy, chciało by się rzec.

Miejsce 9
Była reklama latających piłek, a teraz są latające skarpetki! Pomysłodawcy reklamy trafili w dziesiątkę! Skarpetki jako deszcz oraz nastrojowa muzyka jest zestawem niezwykle imponującym!

Miejsce 8
Plotki i prawdy życiowe przekazywane w salonie fryzjerskim to szczególnie intrygujący element reklamy. Zwłaszcza, gdy cały urok należy do przebojowej Pani Fryzjerki. Tym razem Marek Kondrat musiał ustąpić miejsca komu innemu w reklamie ING Banku.

Miejsce 7
M. Kondrat dotychczasowy bohater ING wystąpił w reklamie konkurencji, jako osoba po drugiej stronie słuchawki… Ciekawe…

Miejsce 6
I znowu Pan Marek ustąpił miejsce komu innemu. I tak jego miejsce zajął Misiek Koterski. Być może eksperci od reklamy chcieli postawić na kogoś innego i dotrzeć do młodszych klientów, bo przecież Koterski znany jest z roli Sylwusia Miauczyńskiego. Dobre jest jedynie jedno: kto za to płaci?

Miejsce 5
BZ WBK zaprosił do reklamy brytyjskiego komika John’a Cleese, który będąc w doskonałej formie wywołał nie lada sensację. Reklama może nie jest zbyt innowacyjna, ale warto ją obejrzeć.
http://www.youtube.com/watch?v=yKej_mjAQc4&feature=player_embedded

Miejsce 4
Wzorując się na operatorze linii komórkowej Plus, bank Millenium zaprosił do współpracy kabaret. Wprawdzie w reklamie występuje jedynie Robert Górski, ale to właśnie dzięki jego doskonałej grze i charakterystycznej mimice reklama uchodzi za udaną.
http://www.youtube.com/watch?v=-7Ah7uc1hFo&feature=player_embedded

Miejsce 3
ING postanowił zahaczyć o politykę i nawet nieźle mu to wyszło. Doskonała gra Marka Kondrata sprawiła, że reklama znalazła się w czołówce najśmieszniejszych reklam. Połączenie banku, polityki i kulinariów wyszło perfekcyjnie.

Miejsce 2
Nie ma to jak nasi wspaniali sąsiedzi. Zawsze wiedzą co się u kogo dzieje… Reklama rewelacyjna, koniecznie trzeba ją zobaczyć.

Miejsce 1
A teraz prawdziwa perełka. Umieszczenie wibratora w reklamie to prawdziwa odwaga. Reklama – majstersztyk. A babcia jest najlepsza. Prawdziwe śmiechu-warte! I to wszystko tylko po to, by wnuczka miała swoje mieszkanie. Ale słowa to za mało. Prawdziwe wrażenia tylko po oglądnięciu tej reklamy.